Cvijanović se susrela sa prvim čovjekom NATO pakta: Opredijeljeni da unaprijedimo saradnju

Cvijanović se susrela sa prvim čovjekom NATO pakta: Opredijeljeni da unaprijedimo saradnju

Predsjedavajuća Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović sastala se danas u Minhenu sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Rutteom.

Na sastanku je razgovarano o aktuelnoj političkoj situaciji u BiH, kao i o brojnim važnim evropskim i globalnim pitanjima o kojima je bilo riječi i na Minhenskoj sigurnosnoj konferenciji, saopćeno je iz Predsjedništva BiH.

“Izrazili smo obostrano zadovoljstvo dobrom saradnjom, kao i opredijeljenost ka njenom daljem unapređenju – istakla je Cvijanovićeva.

cvijanovic rutte razgovor
Mark Rutte i Željka Cvijanović

Predsjedavajuća Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željka Cvijanović učestvuje na Minhenskoj sigurnosnoj konferenciji. 

Cvijanović je kazala da su Evropi i svijetu potrebni mir i odlučno liderstvo koje će znati da pronađe put ka prevazilaženju nagomilanih globalnih izazova, saopćeno je iz Predsjedništva BiH.

– Mnogo je ohrabrujućih signala koji nam daju za pravo da vjerujemo da je pred nama bolja i mirnija budućnost. Zadovoljstvo mi je što sam prisustvovala otvaranju Minhenske sigurnosne konferencije, a posebno što sam imala priliku da poslušam veoma jasan, realan i inspirativan govor američkog potpredsjednika Vancea – kazala je Cvijanović. 

Dodala je da je potpredsjednik Vance ukazao da je neprihvatljivo cenzurisanje javne riječi, gušenje slobode govora, zatvaranje političkih neistomišljenika, kao i poništavanje izbora onda kada nisu po volji “mejnstrima”.

– Mogla bih da potpišem svaku riječ – zaključila je Cvijanović. 

Author

SymphonyThemes

Aenean eu bibendum urna, a vestibulum justo. Sed id arcu laoreet, tempus est at, ornare nisi. Sed eget gravida lectus. Phasellus pharetra risus et risus mattis placerat. Curabitur nec nisl consectetur, ornare tellus et, mollis magna. Maecenas non dui luctus, laoreet urna id, tempor eros.