Državljanin Srbije Petar Gligorić iz Beograda, za kojim je Interpol Beograd raspisao međunarodnu crvenu potjernicu, uhapšen je u Banjoj Luci, potvrđeno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.
Kako je saopćeno, policijski službenici Uprave za organizovani i teški kriminalitet MUP-a RS, uz asistenciju pripadnika Žandarmerije, lišili su slobode Gligorića 6. marta na području grada Banja Luka.
Kod njega pronađen dokument BiH na tuđe ime
Tokom hapšenja i pretresa, policija je kod osumnjičenog pronašla putnu ispravu Bosne i Hercegovine izdatu na identitet drugog državljanina BiH, za koji se sumnja da je zloupotrijebljen.
“Tokom lišenja slobode i pretresa kod lica P.G. pronađena je putna isprava BiH na “ukradeni” identitet državljanina Bosne i Hercegovine”, naveli su iz MUP-a RS.
PROČITAJTE JOÅ Dječak išao na teraviju, presrela ga grupa tinejdžera i pretukla: Maloljetnica sve snimila
Potjernica zbog krivičnih djela vezanih za drogu
Za Gligorićem je Interpol Beograd raspisao međunarodnu potjernicu zbog krivičnih djela iz oblasti zloupotrebe opojnih droga.
Nakon završene kriminalističke obrade, Okružnom javnom tužilaštvu Banja Luka bit će dostavljen izvještaj zbog sumnje na krivično djelo falsifikovanje isprave.
Osumnjičeni će potom biti predat u nadležnost Suda Bosne i Hercegovine radi daljnjih postupaka.
Add new comment