Werder prekinuo pobjednički niz Bayerna

U TRENDU

Mjesec dana lockdowna: Padaju brojevi novozaraženih i umrlih

Sedmodnevni prosjek umrlih u bolnicama i domovima za starije sada je 547 i pada već sedmicu dana nakon što su uvedene restriktivne mjere dok ih je bilo 625.

Bajern je u osmom kolu njemačke Bundeslige remizirao sa Verderom 1:1 na “Alijanc areni” i tako prekinuo niz od 10 pobjeda u svim takmičenjima.

Gosti iz Bremena poveli su u 45. minuti golom Maksimilijana Egestajna (Maximilian Eggestein), a izjednačenje Bavarcima donio je Kingsli Koman (Kingsley Coman) u 62. minuti susreta.

Nakon ovog remija Bajern je prvi s 19 bodova, tri više od Lajpciga koji danas gostuje Ajntrahtu iz Frankfurta i imat će priliku da se bodovno izjednači s liderom.