Višković: Opozicija ugrožava BiH u Sarajevu

Višković: Opozicija ugrožava BiH u Sarajevu

Višković kritikuje politički skup u Sarajevu

Premijer Republike Srpske, Radovan Višković, izrazio je nezadovoljstvo nedavnim sastankom održanim u Sarajevu. Tvrdi da taj događaj pokazuje kako se u Federaciji ne poštuje Ustav Bosne i Hercegovine. Takođe, smatra da je BiH lišena svojih prava, dok određena grupa ljudi pokušava nasilno uspostaviti novi poredak, prenosi Srpskainfo.

Sarajevski sastanak otkriva namjere opozicije

Višković je istakao da je sastanak opozicije iz Republike Srpske sa Kristijanom Šmitom u Sarajevu, pod okriljem neustavne kategorije Savjeta za implementaciju mira, otkrio stvarne namjere opozicije i njemačkog turiste.

Republika Srpska vodi dvostruku borbu

Prema Viškovićevim riječima, Republika Srpska se bori na dva fronta – unutrašnjem i vanjskom. On naglašava da je riječ o "borbi za dejtonski ustav i vladavinu prava, koja postoji samo u Republici Srpskoj i nigdje drugdje u BiH".

Kritika opozicije i budućih izbora

"Poražavajuće je da opozicija Republike Srpske nije odustala od politika koje narod već 20 godina kažnjava na izborima, već se odrekla samih izbora i Republike Srpske," izjavio je premijer.

Višković dodaje da opozicija želi doći na vlast putem koji ne uključuje izbore, čak i u slučaju prazne i razvlašćene Republike Srpske. "Ovo je idealan spoj mogućnosti opozicije i namjera koje Šmit želi sprovesti," kaže premijer Srpske.

Potrebna je snažna reakcija Republike Srpske

Višković ističe ozbiljnost trenutne situacije, naglašavajući potrebu za snažnom institucionalnom i društvenom reakcijom Republike Srpske kao jasne odbrambene linije.

Predstojeći izbori kao izazov za opoziciju

"Nakon svega, predstojeći izbori biće najveći problem opozicije, s kojim će se morati suočiti," smatra Višković.

On predviđa da će izbori biti predmet pokušaja opstrukcije uz podršku dijela međunarodne zajednice, što je već sada očigledno.

Neizvjesna budućnost BiH

Višković naglašava da je budućnost Bosne i Hercegovine neizvjesna, ali uvjerava da Republika Srpska ostaje snažna, demokratska i mjesto gdje se poštuje volja naroda.

Urednik

Uzivam raditi vijesti. 

Author

Urednik

Uzivam raditi vijesti.