Sinoć je na području Gomile izbila velika borba s požarom, u kojoj su vatrogasci, pripadnici Gorske službe spašavanja (GSS), ATV ekipe i brojni volonteri proveli noć pokušavajući staviti požar pod kontrolu.
U akciji gašenja požara učestvovali su članovi Profesionalne vatrogasne jedinice Cazin, DVD Stijena, GSS Cazin, kao i lokalne ATV ekipe, ATV Gomila i ATV Cazin, koji su se zajedno sa volonterima angažovali na terenu.
Teren je bio izuzetno izazovan, što je zahtijevalo dodatnu podršku ATV timova i volontera sa kvadovima, koji su omogućili pristup teško dostupnim dijelovima požarišta.
Na društvenim mrežama objavljene su fotografije i snimci koji prikazuju kako je situacija bila teška, ali i veliki broj ljudi koji su se okupili da pomognu u akciji.
„Sinoć se na Gomili vodila prava bitka s vatrom“, rekli su učesnici akcije, zahvalivši vatrogascima, spasiocima, ATV ekipama i volonterima koji su ostali na terenu tokom noći uprkos umoru i teškim uslovima.
Građani koji nisu direktno učestvovali u gašenju također su pružili podršku, dostavljajući vodu i druge potrepštine timovima na terenu, čime su pokazali solidarnost lokalne zajednice.
U objavama na društvenim mrežama upućen je apel da se izbjegavaju međusobne optužbe i širenje neprovjerenih informacija, te da se fokusira na pomoć onima koji se bore s požarom.
Više informacija o uzroku požara, razmjerama zahvaćenog područja i eventualnoj materijalnoj šteti očekuje se nakon što se situacija u potpunosti smiri.
Jasno je da su vatrogasci, spasioci, ATV ekipe i brojni građani još jednom pokazali koliko je važno zajedništvo i brza reakcija u trenutku opasnosti.
Foto: Društvene mreže