Novi zemljotres u Hrvatskoj, epicentar kod Siska

Zemljotres je bio jačine 3.3 stepena po Rihteru.

Gornja Koprivna vremeplov: Slikom se vraćamo u stare dane

Pijaca, škola, džamija, bunari, mlinovi, čega se vi sjećate?

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine došla je do prve pobjede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, no nedovoljne za nastavak nadanja za plasman na veliko takmičenja.

Oglas

Izabranicima Bilala Šumana večeras je u Bugojnu protiv Estonije igrala samo pobjeda od četiri ili više golova razlike, s obzirom na poraz od tri razlike iz prvog meča, međutim, do nje nisu uspjeli doći.

Meč je krenuo vrlo lošom igrom u napadu na obje strane. Naši rukometaši su ipak diktirali tempo utakmice i na odmor otišli s tri razlike (12:9), iako su nekoliko puta imali plus četiri.

Gosti su se vratili u drugom poluvremenu i u jednom trenutku došli do poravnanja. U 43. minuti smo ponovo otišli na maksimalnih četiri razlike, međutim, gosti se nisu dali i na kraju su uspjeli izgubiti sa tri, koliko im je odgovaralo.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Marko Panić i Josip Perić s po četiri gola. Nikola Prce i Alen Ovčina su postigli po tri.

Kod Estonaca se istakli Kaspar Les (Less) Karlo Tom (Toom) s po četiri gola.

Naša selekcija trenutno je na učinku od jedne pobjede i dva poraza, baš kao i Austrija i Estonija.

Nijemci su prvi u grupi s maksimalne četiri pobjede.