Close
Close
Poljaci su bili svjedoci vjerovatno najvećeg preokreta u historiji rukometa
Rijalda Sahman

Gosti su minut i pol prije kraja meča vodili 24:28, i svi su već upisali pobjedu Tarnovu, ali...

U Poljskoj na susretu rukometnih klubova Kvidzina i Tarnova, zabilježen je nevjerovatan rezultatski preokret, kakav po mnogima nije još zabilježen u historiji rukometa.

Naime, gosti su minut i pol prije kraja meča vodili 24:28, i svi su već upisali pobjedu Tarnovu, ali onda se desilo 90 sekundi drame desila neviđena drama!

Domaćini su prvo smanjili na minus tri, a onda iz kontre 53 sekunde do kraja postigli gol za 26:28, da bi 22 sekunde prije kraja istrčali kontranapad i prišli gostima na samo jedan gol razlike. Domaći sastav je iskoristio to, ukrao još jednu loptu i s istekom vremena stigao do sedmeraca.

U Poljskoj nema neriješenog rezultata pa su odlučili sedmerci u kojima je domaćin bio bolji na kraju s 33:31.