Close
Close
SPORT

Bravo! Toni Miletić i Larisa Cerić osvojili bronzane medalje u judou

Naš sjajni judisti Toni Miletić i Larisa Cerić bronzani su na Mediteranskim igrama Oran 2022. Ovim, BH tim trenutno broji šest bronzanih medalja, 3 u karate-u i 3 u judo-u. Toni je pobijedio predstavnika Tunisa u prvoj borbi, u drugoj borbi predstavnika domaćina Mediteranskih igara Oran 2022, dok je u polufinalnoj borbi izgubio od predstavnika Gutf8
SPORT

Anđela Samardžić u alžirskom Oranu osvojila bronzanu medalju u judou

Četvrtog takmičarskog dana na Mediteranskim igrama Oran 2022, bh. tim je bogatiji za još jednu bronzanu medalju, ovog puta u judou. Naša sjajna judašica Anđela Samardžić okitila se bronzanom medaljom u kategoriji -57kg, pobijedivši predstavnice Francuske i Alžira, s jednom izgubljenom borbom protiv predstavnice Turske. Poslije tri bronzutf8
SPORT

Prve medalje za BiH na Mediteranskim igrama Oran 2022

Prvog dana takmičenja na Mediteranskim igrama Oran 2022, Bosna i Hercegovina ima dvije bronzane medalje, a ponosni nosioci su karatisti Nejra Sipović i Hamza Turulja.     Nejra Sipović je pobijedila predstavnice Tunisa, Srbije i Francuske u kategoriji do 61 kilogram čime je osvojila bronzano mediteransko odličje. Ovim je Nejra zabilježila svutf8
SPORT

Lana Pudar bez plasmana u polufinale na 50 metara delfin

Lana Pudar nije se uspjela plasirati u polufinale na 50 metara delfin na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima koje se održava u Budimpešti.   Mostarsko čudo od djeteta zauzelo je osmo mjesto sa vremenom 27.14 , što ipak nije bilo dovoljno za polufinale.   Prva u Laninoj grupi bila je kineskinja Yufei Zhang sa vremenom 25.39,utf8
SPORT

Šokantne scene: Amerikanka se onesvijestila u vodi, život joj spasila trenerica

Amerikanka Anita Alvarez onesvijestila se u vodi dok je izvodila svoju vježbu, a život joj je spasila trenerica.   Njena trenerica Andrea Fuentes prva je skočila u bazen kako bi joj pomogla.   Doktori su je nakon toga iznijeli s bazena, a navodi se da će u narednim danima biti podvrgnuta detaljnim pregledima kako bi se ustanovilo šta je doveli dutf8
SPORT

Fenomenalna Lana Pudar šesta na Svjetskom prvenstvu

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar nastupila je danas na finalnoj utrci u disciplini 200 metara leptir na Svjetskom prvenstvu.   Pudar je na kraju bila šesta s vremenom 2:07.85 minuta.   Prvo mjesto pripalo je Kanađanki Summer McIntosh koja je ostvarila vrijeme 2:05.20.   Vrlo neizvjesna utrka viđena je u bazenutf8