Chelsea savladao Newcastle u gostima i preuzeo lidersku poziciju

Samo nekoliko minuta kasnije domaćin je mogao stići do počasnog pogotka, ali je Longstaff sa 20 metara uzdrmao samo prečku.

U TRENDU

Mjesec dana lockdowna: Padaju brojevi novozaraženih i umrlih

Sedmodnevni prosjek umrlih u bolnicama i domovima za starije sada je 547 i pada već sedmicu dana nakon što su uvedene restriktivne mjere dok ih je bilo 625.

Nogometaši Chelseaja savladali su Newcastle u gostima u prvom meču 9. kola engleskog Premiershipa.
Chelsea je poveo već u 10. minuti susreta kada je Mount ubacio loptu sa desne strane, a nesretni Fernandez u petercu nespretno reaguje i šalje loptu u svoju mrežu.

U 65. minuti Werner je sjajno poveo kontranapad, pretrčao skoro 50 metara i asistirao Abrahamu koji uz pomoć stative pogađa za 2:0.

Tekst se nastavlja poslije oglasa

Chelsea je ovom pobjedo, barem privremeno, preuzeo lidersku poziciju u prvenstvu, dok je Newcastle ostao na 11. poziciji.

Izvor: KLIX.BA