Cazin
Srijeda, 16 lipnja, 2021

Brazil u Paragvaju nastavio niz pobjeda, Argentina kiksala u Kolumbiji

POVEZANE VIJESTI

Tokom noći su odigrani susreti 6. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022 godine.

Brazil je slavio u Paragvaju rezultatom 2:0 i upisao šestu pobjedu iz isto toliko susreta. Neymar je doveo Karioke u vodstvo u 4. minuti, a potom je asistirao Paqueti u 90+3. za konačnih 2:0.

Za razliku od vodećeg Brazila, drugoplasirana Argentina je kiksala na gostovanju u Kolumbiji i osvojila samo bod (2:2).

Argentinci su poveli sa 2:0 pogocima Romera iz 3. i Paredesa iz 8., no domaćin je do boda stigao golovima Muriela iz penala u 51. i Borje u 90+4. minuti susreta.

Trećeplasirani Ekvador je izgubio od posljednjeplasiranog Perua kod kuće rezultatom 2:1, Čile i Bolivija su remizirali rezultatom 1:1, dok su Venecuela i Urugvaj odigrali susret bez pogodaka.