Utorak, 9 ožujka, 2021

Bayern golom Comana slavio kod Herthe, Lewandowski promašio penal

U Trendu

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Olimpijskom stadionu u okviru 20. kola Bundeslige ekipu Herthe rezultatom 1:0 te su tako potvrdili odličnu formu upisavši peti uzastopni ligaški trijumf.

Krenuli su Bavarci žestoko od početka utakmice i već u 12. minuti su mogli do vodstva, ali na iznenađenje mnogih Lewandowski nije realizovao penal.

Ipak, devet minuta kasnije Bayern dolazi u vodstvo. Muller je dodao Comanu koju šutira s distance. Lopta je promijenila smjer nakon što je udarila od jednog defanzivca domaćih i dosta sretno završila u mreži.

Uprkos snijegu obje ekipe su pružile fantastičan nogomet do odlaska na odmor te je moglo pasti još pogodaka. Ipak, 0:1 je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku meča Bayern je apsolutno dominirao, Hertha više nije imala snage kao u prvih 45 minuta i prava je sreća što su domaći meč okončali sa samo jednim golom zaostatka.

Bayern se večerašnjom pobjedom učvrstio na prvom mjestu Bundeslige s 10 bodova više od drugoplasiranog RB Leipziga koji ima i utakmicu manje. S druge strane, Hertha je tek na 15. poziciji.